Історія Церкви Християн Віри Євангельської в місті Здолбунів

«… І на скелі цій побудую

Я Церкву Мою,

І ворота пекла не подолають її».

Матвія 16:16

 

Місто Здолбунів розташоване на півдні Рівненської області. У ньому проживає близько 30 тисяч жителів.

Наприкінці 80-х років в народі розпочалось духовне оновлення: люди вільно почали відвідувати богослужіння, розпочалось будівництво храмів, молитовних будинків.

… До цього часу в м. Здолбунів діяли дві офіційно зареєстровані церкви – православна та церква ЄХБ.

У травні 1989 року милістю Божою утворилась церква ХВЄ, в якій об’єднались для служіння Богові брати та сестри в кількості 90 душ, які до цього часу перебували в церкві ЄХБ.

Багато зусиль доклали для організації церкви: Мулярчук М. А., Нестерчук М. П., Качан О. Л., Рудишин М. Д., Нікітчук Р. М.

Було придбано приміщення, зроблено ремонт. У ньому проводились богослужіння протягом 16-ти років.

Пресвітером церкви було обрано Качана О. Л. Дияконами були обрані Рудишин М. Д. та Нестерчук М. П.

Перше богослужіння відбулося 28 травня 1989 року.

IMG_7768

Був організований хор – першим диригентом якого був Луцик Богдан. В наступні роки з хором працювали: Мулярчук Віктор, Кравчук Люся, Нестерчук Юра, Демидов Григорій, Рудишина Рімма, Вознярська Оксана.

IMG_7767

У цьому ж році відбулося перше водне хрещення – до церкви приєдналось 7 душ, було звершено 3 шлюби та 5 молитов над дітьми.

У 1990 році водне хрещення проводилось два рази, членами церкви стали 26 душ. Всього за ці роки, через водне хрещення до церкви приєдналось 240 душ.

У 1991 році в нашій церкві відбулась конференція старших обласних пресвітерів України.

У 1994 році в церкві був створений струнний оркестр – першим керівником якого був Мулярчук В. М.

Церква зростала, тому виникла потреба  у більшому приміщенні. У 1997 році розпочалось будівництво нового молитовного будинку, відкриття якого відбулось у 2005 році.

31 травня 1999 року у церкві відбулося рукопокладення: на пресвітерське служіння – брата Качана О. Л, а на дияконське служіння – братів Рудишина М. Д, Ковальчука В. А, Кибукевича Г. Л, Кричильського А. Р.

IMG_7769

У 2006 році другим пресвітером обрано брата Кондратюка В. С та рукопокладено на дияконське служіння братів: Мулярчука О. М, Нестерчука П. П, Нестерчука В. Мик. Трофімчука О. В., а на служіння благовісника –  Рудишина М. Д.

Починаючи з 2007 року в церкві кожного місяця, почергово відбуваються дільниччі служіння, так як в церкві є 6 дияконських дільниць.

ІЗ 2008 по 2010 рік в церкві видавалась газета «Церква в дії», а також в 2008-2009 роках велась радіопередача «Поклик віри», яка транслювалась  у нашому районі.

26 квітня 2009  року відійшов у вічність один із старійшин церкви – диякон Нестерук М. П.

В липні 2010 року брат Качан О. Л. передав служіння пресвітеру Кондратюку В.С.

27 січня 2014 року у вічність відійшов  перший  пресвітер церкви – Качан О. Л.

У травні 2014 року церква святкувала своє 25-річчя.

Церква жива та діяльна. На кінець 2015 року церква нараховує 300 членів. Служіння несуть 1 пресвітер та 7 дияконів.

4dPwDw2FXew[1]

Є 4 хори.

Основний – служить співом під час святкових, буденних та  траурних служінь – диригенти Ільчук Люба, Нестерчук Юрій, Приходько Михайло.

b9wKns0VZbk[1]

Чоловічий  – славить Бога співом, як в своїй, так і в інших церквах, а 2012 року служив у церкві країн Прибалтики. Диригент Нестерчук Ю. М.

BIxwPJl-vNI[1]

Молодіжний – обслуговує молодіжні, святкові служіння, як в своїй церкві,  так і в інших церквах. Диригент – Ільчук Люба, Мулярчук Тимофій, Приймак Анжела, Нестерчук Юра, Кибукевич Ірина.

10295699_1123578284319644_6422652952587807809_n[1]

Дитячий – славить Бога під час дитячих служінь – диригент Кальчук Світлана.

_20u5LKV7Fw[1]

У 2012 році під керівництвом Нестерчука В. М. відновив служіння струнний оркестр, який служить, як в своїй церкві,  так і в багатьох церквах України, а в травні 2014 року приймав участь у служінні під час відкриття 17 з’їзду Церкви Християн Віри Євангельської України в місті Рівне – диригент Олександр Шпак.

J1tyumILzAY[1]

Молодь церкви нараховує 80 душ, які задіяні у багатьох служіннях: у будинку інтернаті для людей похилого віку та інвалідів, дитячих християнських таборах  у  районі, області та по Україні, служіннях відвідування. Керівник молоді – Кибукевич Анатолій Григорович.

У церкві 160 дітей. Працює недільна школа, в якій навчається 125 дітей, з якими займаються 28 вчителів. Недільна школа проводить святкові служіння: служіння милосердя для малозабезпечених дітей, уроки-вистави для учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл. Першим директором недільної школи була Трофімчук Людмила, а на даний час продовжує це служіння Вознярська Людмила.

Починаючи з 16 червня 2014 року в церкві кожного ранку о 7 годині проходять молитовні служіння за церкву, за Україну.

Діє жіноче служіння – сестри приймають активну участь у житті церкви: служіння миллосердя, молитви. Відповідальна за служіння – Нестерчук Ірина.

Сімейне служіння для молодих сімей – відповідальний Трофімчук О.

У навколишніх селах церквою проводяться євангелізаційні служіння – відповідальний диякон-благовісник Рудишин М. Д.

У церкві селища Мізоч служіння пресвітера звершує Кибукевич Григорій Логвинович.

Академічним деканом в Рівненській Духовній Семінарії Академії працює Трофімчук О., тут же викладачами працюють Ільчук Люба та Кибукевич Анатолій, який є заступником керівника молоді нашого об’єднання в Рівненській області.

У селі Тарасівка, поблизу Києва, служіння пресвітера виконує Гуцало Василь, який є викладачем КБІ та  одним із заступників старшого пресвітера по Києвській області.

На Полтавщині займається місіонерським служінням Середюк Іра.

Церква приймає активну участь в соціальному служінні, зокрема в лікарнях, у будинку престарілих.

Наша церква має хороші відносини з іншими церквами нашого міста. Ми молимось за владу згідно Слова Божого. Наше бажання, щоб був мир, злагода, добробут у нашому народі. Об’єднаємо наші зусилля, ради спасіння всіх людей, а особливо нашого народу, нашої України. Бо завдання Церкви – проповідь Євангелії , тому що вона є сила Божа на спасіння кожному, хто повірить і житиме згідно Слова Божого.

Ми сміливо можемо сказати «До цього місця допоміг нам Господь».

Ready2[1]