Що може навчити християнина «фаст фуд» і «здорове харчування»?

Що може навчити християнина «фаст-фуд» і «здорове харчування»?

✍ Відповідає @KibukevichAnatoliy

Термін «фаст-фуд» з’явився у 80-х роках ХХ століття – і пов’язаний зі швидким прийомом їжі, «fast food» в перекладі з англійської – «швидка їжа».

Невдовзі термін почали використовувати не лише з харчуванням, але і стилем життя. «Фаст-фуд» сьогодні – це культура, в якій швидко робляться справи та нічого не чекають.

Результат життя в стилі «фаст-фуда», згідно досліджень та статистики, це надмірна вага, часті депресії, діабет, небезпеки роботи мозку та багато інших хвороб.

Тому науковці, психологи, дієтологи і в результаті «думаюча» частина сучасного суспільства, щоб не мати різні хвороби, пропагує здорове харчування і здоровий образ життя.

Для християн також важливо зрозуміти шкідливість стилю «фаст-фуда» для фізичного здоров’я, але також і для духовного.

Живучі в «фаст-фуді» християнин має ризики автоматизувати своє духовне життя, звести його до стандартного набору церковних правил, часто навіть незрозумілих їй самій. Християн хоче отримати якомога швидше від якомога менше зобов’язань.

Наприклад, нашвидкуруч «організовує» свою молитву, поміж іншим згадує Христа, або підходить до спілкування з Ним по залишковому принципу, – якщо на це залишиться час, сили чи бажання.

З іншої сторони, такий християнин, витрачаєте більше часу за один день на перегляд інтернету, ніж витрачаєте на всі духовні пошуки в сумі за цілий тиждень.

В результаті, християнин не маючи духовно якісні вправи, отримує духовні хвороби – сонливість, лінивість, жадібність, нерозсудливість та інші хвороби духовні хвороби.

Як християнину перейти з стилю «фаст-фуда» на «здорову їжу»

1. Створювати час та місця перебування у Слові та молитвах.

Першоапостольска церква (Дії 2:42-48) знаходила час і місце щоб перебувати в науці апостольській і спільності братерські.
:point_right: Християни 21 століття теж мають усвідомити наскільки здорово і благословенно перебувати в Слові Божому, як індивідуально так і в спільності братерській.
Це має бути не одноразова акція, а постійність і систематичність.

2. Створювати тісні та змістовні стосунки один з одним.

Першоапостольска церква жертвувала своїми домами і часом щоб мати спільність один з одним.
Перші християни, які не мали будинків молитви і храмів, наставляли апостоли: «Не дамо припинитися нашим зустрічам, як то дехто намагається. Навпаки, підтримуймо одне одного дедалі дужче. Адже ми бачимо, як наближається День.» (Євреїв 10:25)

Сучасні християни також мають цінувати не лише церковні зібрання, але і зустрічі спільності.

3. Лімітувати і використовувати за правильними цілями технології (смартфон).

Технологія повинна використовуватися для користі людини та Божої слави.

Технології – хороший слуга, але жахливий господар.

Технології можуть бути інструментом слави Божої, а можуть використовувати християнина і відволікати його від Бога.

Для того, щоб переконатися, чи правильно використовуєте технологію, наприклад інтернет, задайте собі питання: «Чому я займаюсь цією діяльністю в інтернеті? Чи духовно це корисно для мене чи іншої людини?»

Християнин який не правильно використовує технології і не вдається виправити це, а має різні проблеми-спокуси, порадьтесь із служителем, а якщо в силу різних причин не можливо – ліпше йти на радикалізм ніж мати шкідливість, тому відключиться від технологій (Мат 18:8).

Нехай кожен християнин завжди використовує ці можливості з розумом і уважністю для Божої слави.