
Що може навчити християнина «фаст-фуд» і «здорове харчування»?
⠀
✍ Відповідає @KibukevichAnatoliy
⠀
Термін «фаст-фуд» з’явився у 80-х роках ХХ століття – і пов’язаний зі швидким прийомом їжі, «fast food» в перекладі з англійської – «швидка їжа».
⠀
Невдовзі термін почали використовувати не лише з харчуванням, але і стилем життя. «Фаст-фуд» сьогодні – це культура, в якій швидко робляться справи та нічого не чекають.
⠀
Результат життя в стилі «фаст-фуда», згідно досліджень та статистики, це надмірна вага, часті депресії, діабет, небезпеки роботи мозку та багато інших хвороб.
⠀
Тому науковці, психологи, дієтологи і в результаті «думаюча» частина сучасного суспільства, щоб не мати різні хвороби, пропагує здорове харчування і здоровий образ життя.
⠀
Для християн також важливо зрозуміти шкідливість стилю «фаст-фуда» для фізичного здоров’я, але також і для духовного.
⠀
Живучі в «фаст-фуді» християнин має ризики автоматизувати своє духовне життя, звести його до стандартного набору церковних правил, часто навіть незрозумілих їй самій. Християн хоче отримати якомога швидше від якомога менше зобов’язань.
⠀
Наприклад, нашвидкуруч «організовує» свою молитву, поміж іншим згадує Христа, або підходить до спілкування з Ним по залишковому принципу, – якщо на це залишиться час, сили чи бажання.
⠀
З іншої сторони, такий християнин, витрачаєте більше часу за один день на перегляд інтернету, ніж витрачаєте на всі духовні пошуки в сумі за цілий тиждень.
⠀
В результаті, християнин не маючи духовно якісні вправи, отримує духовні хвороби – сонливість, лінивість, жадібність, нерозсудливість та інші хвороби духовні хвороби.
⠀
Як християнину перейти з стилю «фаст-фуда» на «здорову їжу»
⠀
1. Створювати час та місця перебування у Слові та молитвах.
⠀
Першоапостольска церква (Дії 2:42-48) знаходила час і місце щоб перебувати в науці апостольській і спільності братерські.
:point_right: Християни 21 століття теж мають усвідомити наскільки здорово і благословенно перебувати в Слові Божому, як індивідуально так і в спільності братерській.
Це має бути не одноразова акція, а постійність і систематичність.
⠀
2. Створювати тісні та змістовні стосунки один з одним.
⠀
Першоапостольска церква жертвувала своїми домами і часом щоб мати спільність один з одним.
Перші християни, які не мали будинків молитви і храмів, наставляли апостоли: «Не дамо припинитися нашим зустрічам, як то дехто намагається. Навпаки, підтримуймо одне одного дедалі дужче. Адже ми бачимо, як наближається День.» (Євреїв 10:25)
⠀
Сучасні християни також мають цінувати не лише церковні зібрання, але і зустрічі спільності.
⠀
3. Лімітувати і використовувати за правильними цілями технології (смартфон).
⠀
Технологія повинна використовуватися для користі людини та Божої слави.
⠀
Технології – хороший слуга, але жахливий господар.
⠀
Технології можуть бути інструментом слави Божої, а можуть використовувати християнина і відволікати його від Бога.
⠀
Для того, щоб переконатися, чи правильно використовуєте технологію, наприклад інтернет, задайте собі питання: «Чому я займаюсь цією діяльністю в інтернеті? Чи духовно це корисно для мене чи іншої людини?»
⠀
Християнин який не правильно використовує технології і не вдається виправити це, а має різні проблеми-спокуси, порадьтесь із служителем, а якщо в силу різних причин не можливо – ліпше йти на радикалізм ніж мати шкідливість, тому відключиться від технологій (Мат 18:8).
⠀
Нехай кожен християнин завжди використовує ці можливості з розумом і уважністю для Божої слави.