Молодь в “апостольській церкві”, яка вона?

Якість нашого молодіжного служіння є прямим вираженням відношення до Бога.

Служіння величному Богу повинне бути – величним.

 23 липня 2012 року молодь церкви ХВЄ м.Здолбунів  досліджувала  текст з Дії 2:42-47 , даючи відвідь на запитання:  Молодь в “апостольській церкві”, яка вона? 

42
І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах.
43
І був острах у кожній душі, бо багато чинили апостоли чуд та знамен.
44
А всі віруючі були вкупі, і мали все спільним.
45
І вони продавали маєтки та добра, і всім їх ділили, як кому чого треба було.
46
І кожного дня перебували вони однодушно у храмі, і, ломлячи хліб по домах, поживу приймали із радістю та в сердечній простоті,
47
вихваляючи Бога та маючи ласку в усього народу. І щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися.

 Перед дослідженням першоапостольскої церкви, керівник молоді Кибукевич Анатолій, у вступі зауважив такі моменти:

З соціологічної точки зору, термін „МОЛОДЬ” означає молодих людей у віці  приблизно від 12 до 25 років. Згідно з визначенням ООН, в світі налічується приблизно 2 мільярди тих, хто підпадає в цю вікову категорію. Якщо ця статистика вірна, тоді ціла третина населення світу відноситься до МОЛОДІ. До того ж, згідно з даними ООН, на 2001-й рік 51% населення світу зараз молодші 25 років. Повідомляють, що 75% населення  Африканського континенту молодші 19 років. Також і відносно Південної Америки повідомляється, що 75% населення молодші 21 року.

 1. Юначе життя (молодь) – це життя вибору та підготовки.

„І сказав цар до Ашпеназа, начальника його євнухів, щоб привести із Ізраїлевих синів, із царського, із шляхетного роду юнаків, що нема в них жодної вади, і вони вродливого вигляду та розумні у всякий мудрості, і здібні до знання і розуміють науку, і щоб у них була моторність служити у царському палаці, і щоб навчати їх книг та мови халдеїв”(Дан.1;3-4)

Вавилонський цар розумів що для його царства і дому царського потрібні молоді та здібні юнаки, котрих можна навчити і вони будуть служити якісно у домі царському.

Не тільки для нечестивого царя потрібні здібні юнаки. Вони потрібні Господу в кожний Церкві, на ниві Божій щоб справа Господня продовжувалась та краще виконувалась.

2. Покоління:

зростаючого знання

швидких перемін

що поглинається злом

що більше за інші іде за своїми почуттями

  • В сьогоднішньої молоді є 2 великі потреби: недостача любові та відсутність нормальних орієнтирів у житті. Їх батьки та матері, які, у своїй більшості, ніколи не пережили на собі щирої любов своїх батьків, сьогодні надто зайняті собою і тим, як прогодуватись і  у що одягнутись. Тому  про те,  що  таке любов, молоді люди дізнаються з екранів телевізорів, текстів пісень і від своїх більш „досвідчених”  та авторитетних друзів. В результаті, це поняття в них часто асоціюється з сексом, а вірність і чистота взагалі втрачають сенс.
  • Молоді люди зараз відкритіші до змін, ніж будь-коли раніше. Це великий плюс коли молодь в читанні Біблії, молитвах, і великий мінус коли переймається новітніми “проповідниками”. В більшості молодь стає без “хребетна”, тобто нема стійкої системи ціностей. Молодь багато має знань, а характер не міняється…
  •     Все молодіжне служіння повинне бути духовним. Воно має одну тільки розположеність: молодіжне служіння повинне вести до Христа і закінчуватися від Нього. На всі види дій треба дивитися як на духовні зрештою;  будь це перемога  команди церкви при грі в баскетбол, або спільне святкування Вечері Господньої. Всю програму молодіжного служіння необхідно будувати так, щоб вона сприяла освяченню і розвитку молоді. Зовнішній світ має більше, ніж достатньо занять для молодих людей, так що немає необхідності змагання з тим, що пропонує світ. Давид коли взяв “метод” “”як перевести ковчех ” з филистимлян – поплатився смертю Уззи. Коли до Ісуса підійшли і запитали: “чи можна давати розвідний лист” (Мт. 193), посилаючись на текст Святого Письма Старого Завіту (Втор. 24.1). Ісус сказав – РАНІШЕ ТАК НЕ БУЛО!!!

Ось чому ми сьогодні будемо досліджувати як раніше БУЛО!!!

Пройшовши дане дослідження  можна зробити висновок (невелике віддзеркалення праці, зробленої Ріком Уорреном – Пастор Рік Уоррен написав дуже популярну книгу під назвою “Цілеспрямована церква”, шість розділів якої присвячено відкриттю  п’яти Божих цілей в служінні помісної церкви: благовістя, поклоніння Богу, братське спілкування, учнівство і служіння.)

Здорова церква повинна збудовуватись на п’яти Н.З. цілях. Рік Уоррен пише:  “Сильні церкви будуються на основі цілі!” (не на талантах, авторитеті, фінансах, амбіціях, програмах, традиціях чи чомусь іншому)

Звертаючи рівну увагу на всі п’ять Н.З. цілей церкви, ваша церква зможе досягти здорового балансу який зробить можливим стійке зростання. В Прит. 19:21 сказано: “Багато задумів в серці людини, але відбудеться тільки визначене Господом”. Плани, програми і особи не встоять. Але здійсниться лише Божа мета… Поки сила, що керує  церквою, не буде Біблійною, здоров’я і зростання церкви ніколи не будуть таким, як убачає Бог.

        „Сильні церкви не будуються на програмах, особах або хитруваннях. Вони будуються на вічних цілях Божих”.

Здорове молодіжне служіння будується на тих же вічних принципах. На щастя, Бог вже дав їх нам в Біблії. Наша справа – відкрити їх, передати іншим і забезпечити керівництвом.

Наші програми можуть бути змінені, але благовістя, поклоніння Богу, братське спілкування, учнівство і служіння обговоренню не підлягають.

Наші програми і стиль служіння відображають характер нашої особи і наші творчі здібності, але Божа мета відображає Його задум і Його любов до Церкви.

І вони перебували в науці апостольській – Учнівство

Вони перебували в спільноті братерській, А всі віруючі були вкупі, і мали все спільним. І кожного дня перебували вони однодушно у храмі, і, ломлячи хліб по домах, поживу приймали із радістю та в сердечній простоті – Спілкування

І вони продавали маєтки та добра, і всім їх ділили, як кому чого треба було. – Служіння

Вони перебували в моливах, вихваляли Бога – Поклоніння

І щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися. – Благовістя

 

А. Ціль благовістя

Благовістя це розповідь про Благу звістку про Ісуса Христа тим, хто ще не встановив з Ним особисті взаємостосунки. Бог вибрав вживати Своїх дітей, щоб за допомогою них виконати Свій план порятунку. Останні слова Господа Ісуса Христа нагадують нам, що ми покликані бути Його свідками (Дії. 1:8). Благовістя – це та мета, яка слабо виражена в молодіжному служінні багатьох помісних церков. Її важко досягти на рівні програм, а на особистому рівні – це взагалі лякаюча задача. Дорослі керівники повинні служити прикладом виконання мети благовістя, якщо ми хочемо, щоб молодь розуміла важливість даного доручення.

Зростаючи у вірі, молодь повинна зрозуміти, що благовісття – це не тільки їх обов’язок як віруючих людей, але також і привілей!

Якщо присутність даної цілі очевидна в молодіжному служінні помісної церкви, то спостерігатиметься істотне зростання. Це зростання залежатиме не від програми, орієнтованої на благовістя, а відбудеться унаслідок настроєної на благовістя молоді.

Б. Ціль поклоніння

Ми визначаємо поклоніння, як святкування присутності Божого і шанування Його за допомогою нашого способу життя. Це причина нашого існування. До Рим.12: 1 нам мовиться: “Отже благаю вас, браття, милосердям Божим, представте тіла ваші в жертву живу, святу, приємну Богу, для розумного служіння вашого”. Все, що ми робимо за допомогою нашого молодіжного служіння,

робиться тому що ми любимо Бога і бажаємо віддати Йому честь і поклоніння через наш спосіб життя. Займаючись молодіжним служінням, ми звичайно обмежуємо своє розуміння поклоніння виконанням псалмів прославлення. Це дуже вузьке визначення.

Прославлення виражається декількома способами, такими як: 1)молитва (Пс. 95:6), 2)слухання Слова (Іоан. 178:17; Втор. 31:11), 3)дар (1 Кори. 16:1-2), 4)хрещення (Рим. 6:3-4), 5)роздум (Ав. 2:2) і 6)участь у Вечері Господа (1 Кор. 11:23-26).

  • за допомогою богослужіння можна торкнутися сердець як християн, так і невіруючих.

 

В. Ціль братського спілкування

Братське спілкуванняприєднання до співтовариства віруючих

Після того, як молоді люди стають християнами, звичайно пройшовши певний шлях особистого або “програмного” благовістя, їх запрошують приєднатися до співтовариства віруючих. В Ефес. 2:19 говориться: “Отже ви вже не чужі і не прибульці але співгромадяни святим і свої Богу”. Бог хотів, щоб християни жили не ізольовано, а в спілкуванні з іншими віруючими і називалися Тілом Христовим. Істинне спілкування відбувається тоді, коли молодь знають, про неї піклуються, питають звіт про їх духовний шлях і підбадьорюють на цьому шляху.

Хоча благовістя і може бути слабкою стороною молодіжного служіння багатьох помісних церков, братське спілкування – це звичайно  сильна сторона. Часто братське спілкування виражено настільки сильно, що молоді християни втрачають із виду благовістя і зосереджуються на інших віруючих, виключаючи невіруючий світ з поля зору своєї місіонерської праці. Такі помісні молодіжні служіння стають молодіжними клубами, християнськими угрупуваннями або “святими купками”, що проявляють небезпечну апатію у відношенні до гинучих в гріху.

  • потрібно створити таку атмосферу спілкування, в якій з вашою молоддю можна було б познайомитися особисто, вони могли б одержувати духовну їжу, дати звіт про свій духовний стан і одержувати підбадьорення.

Г. Ціль учнівства

Учнівство – це термін, звичайно що використовується для того, щоб описати процес  творення і зміцнення віруючих в їх прагненні наслідувати Христу. В Св. Писанні є безліч велінь для віруючих про твердження і зростання у вірі. В Євр. 6:1 записано напучення: “Тому, залишивши початки навчання Христового, поспішимо до досконалості; і не станемо знову вкласти основу наверненню від мертвих справ і вірі в Бога”. Учнівство – ця справа всього життя, яка Бог вживає для того щоб ми досягли духовної зрілості в Христі.

В молодіжному служінні учнівство може бути самою невдячною і неясною метою, оскільки духовну зрілість важко оцінити. Це особливо стосується праці, що проводиться серед середніх класів, що вчаться. Двох років життя підлітка звичайно недостатньо для того, щоб побачити прогрес в процесі духовного змужніння, який виявляється в результаті вашої праці з ними по учнівству. Якраз тоді, коли ви починаєте думати що спостерігаєте появ духовного плоду, що вчаться середніх класів переходять в старші.

Здорове служіння учнівства процвітає під керівництвом тих служителів, які готові робити все можливе. Вони постійно сіють насіння і “поливають” паросток віри своєї молоді. Все це здійснюється з вірою в те, що Бог вчинить неможливе і почнеться духовне зростання. Апостол Павло в 1 Кор. 3:6-7 нагадує нам про цей процес: “Я насадив, Аполлос поливав, але зростив Бог; тому і хто насаджує і хто поливає є ніщо, а все Бог, Який зрощує”.

 

Д. Ціль служіння

Служіння можна визначити, як “заповнення потреб з любов’ю”. Бог поблагословив кожного віруючого особливими дарами для використовування в служінні. Здійснюючи молодіжне служіння, ми повинні ясно говорити що ці Богом дані дари не мають вікового обмеження. Молодь не повинна чекати настання зрілого віку, щоб почати здійснювати служіння.

Здорове молодіжне служіння помісної церкви постійно спонукатиме підлітків відкривати свої духовні дари і застосовуватиме їх на практиці за допомогою служіння і місіонерських можливостей, що відкриваються. Коли мета – це СЛУЖІННЯ, ви виховуватимете із старшокласників служителів, а не відвідуючих заняття за програмою глядачів, які мають мало коренів, здатних утримати їх в Божій справі. Підлітки-служителі не залишать своєї віри, навіть вийшовши з віку відповідного молодіжному служінню.

 

Поклоніння зробить нашу молодь сильнішою.

Служіння зробить нашу молодь ширшою.

Через Учнівство глибшою, воно веде до зрілості.

Благовістя – стане більшою.

Спілкування  – ріднішою.

Для того щоб навернутися до Бога потрібна хвилина, а для збудування святого життя – ціле життя.