
29 жовтня 2012 року молодіжне служіння відвідали три брата: Михайло диякон церкви м.Сімферопіль, Сергій з церкви м.Коломия та Андрій з м.Луцьк.
Брат Михайло зауважив, що ми знаєм нові слова, але наводячи історії життя закликав задуматись над старими словами – людина, любов.
Брат Сергій коротко поміркував про важливість святості в нашому житті.
«Як слухняні, не застосовуйтеся до попередніх пожадливостей вашого невідання,
» /1-е Петра 1:14/
«але за Святим, що покликав вас, будьте й самі святі в усім вашім поводженні,
» /1-е Петра 1:15/
Брат Андрій Ходорчук поділився роздумами на тему “Атаки на наш будинок”
Отож, кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені. І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася, і на дім отой кинулась, та не впав, бо на камені був він заснований. А кожен, хто слухає цих Моїх слів, та їх не виконує, подібний до чоловіка того необачного, що свій дім збудував на піску. І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася й на дім отой кинулась, і він упав. І велика була та руїна його! » /От Матфея 7:24-29/
Величезна різницяміж словами «слухати» і «робити». Це ніби антоніми.
- Сказано про фарисеїв , що вони слухали, але вони так і не почули Христа, бо серце було далеко від рішень і дій, Ісус їм пропонував потужний матеріал для їх духовного дому, але вони не взяли його …
- Знання повинні стати справою, теорія повинна стати практикою, богослов’я – життям. Немає сенсу ходити до лікаря, поради якого ми не приймаємо. Мало сенсу ходити до експерта тому, хто не готовий виконати поради
Людина, яка слухає Боже Слово і бажає його виконати постійно проходить через ТРИ основні і дуже складні атаки: дощ, повінь і вітри:
Ісус ділить людей у своєму розумінні всього лише на дві категорії, два фронти, дві позиції, два будинки…. ці дві категорії однаково слухають, однаково мають можливість і час це робити, але у них зовсім різна реакція на те, як вони слухають, лише тому, що у них різні матеріали фундаменту. Якщо людина живе за принципами Нагірної проповіді, світ називає його безрозсудним, Ісус же говорить, що він – розсудливий (благоразумный). Світ вважає мудрим того, хто живе видінням очей своїх, хто живе сьогоднішнім днем і для себе. Ісус називає таку людину безрозсудною.
- 1. Пішов дощ
- Дощ іде, коли ми не очікуємо, він просто раптом починає йти, і ми змушені з цим мириться. Дощ іде іноді дуже довго, а іноді з неба впаде лише пару крапель води, це також не від нас залежить. Дощ буває в моменти, коли світло і ми пильнуємо, але буває і серед ночі, коли ми не помітили його і не готувалися до нього…
- Дощ – це наші життєві випробування, спокуси і біди, горе і проблеми. Все це постійно обрушується на сотні будинків щодня
- Зрозуміло, вся мова тут не власна, а метафорична; під цими образами розуміються долі людей і нещастя, наклепи, скорботи, смерть, погибель ближніх, образи від інших і всяке інше зло, яке тільки буває в справжньому житті (Златоуст)
2. Розлилися ріки
- Коли розливаються річки – не видно берегів, розмиваються межі, зникає багато врожаю, настає обмеженість у пересуванні, іншими словами – стирається часто вся моральність у світі, розкладається суспільство, змиваються кордони, сіль втрачає силу, мораль перетворюється в аморальність, а істина в наругу , саме в такий момент потрібно слово Боже, які здатне «встояти», зміцнити наш особистий будинок під приливами цих бурхливих річок
Що робити в моменти повеней? Що робити в моменти лютих спокус і жорстоких атак диявола? Як врятувати свій будинок? Як встояти?«Уважай на самого себе та на науку, тримайся цього. Бо чинячи так, ти спасеш і самого себе, і тих, хто тебе слухає!
» /1-е Тимофею 4:16/ – ти врятуєш в такому випадку не тільки свій будинок, а може тих, які живуть з тобою по сусідству, чиї будинки знесла вода, чиє майно потонуло, але вони зможуть знайтизахист в твоєму домі, в домі у якого надійний фундамент!
- Дуже важливим є в такий момент повна і беззастережна покора Божому Слову, тому що сумніви і невір’я, – це серйозна атака диявола
«Якось один моряк знаходився в моторному човні, який буксирував на залізному тросі більш важке судно у відкритому морі. Раптом, посеред вітру та бризів він почув від командира човна одне слово команди: “Лягай!” Вся команда моторного човна миттєво кинувся на палубу і в ту ж мить дротяний буксирний трос лопнув, а його відірваний кінець бичував повітря, подібно шаленому сталевому змію. Завдав би він удару кому-небудь, він був би на місці вбитий. Але вся команда автоматично підкорилась командиру і ніхто не постраждав. Якби хоч один почав сперечатися або питати чому, це був би його кінець. Покора врятувало життя»
3. Подули вітри
- Зазвичай вітри дмуть, коли погода стає не стабільною, неспокійною, бурхливою. Далеко не всі в християнському житті гладко, на жаль, всі бажаючі жити благочестиво – будуть переслідувані, обіцяв Ісус. Не завжди будуть нам дути попутні вітри … і в такий момент, наш будинок перевіряється на міцність.
Ісус як вічне Слово – є справжній фундамент
Якщо ми не підкоряємося Слову і не живемо їм – то ми постійно будемо спотикатися об нього, воно все одно залишатиметься вічним каменем, навіть якщо ми не покладемо його в свій фундамент.
- Якщо ми робимо те, що Він говорить, по-перше: наш будинок буде стояти в будь-яких обставинах, по-друге – наші молитви конкретно слухає і на них конкретно відповідає Сам Бог
Дзеркало Божого Слова нам дано для того, щоб ми могли привести себе в порядок, поправити те, що у нас не так, зробити належний вигляд, змінити себе а не просто побачити себе і тільки – «Будьте ж виконавцями слова, а не слухачами самими, що себе самих обманюють.
» /Иакова 1:22/